Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přechod z 1. stupněě invalidity na 2. stupeň

Autor Ladislav Richter
Předmět přechod z 1. stupněě invalidity na 2. stupeň
Dotaz

Dobrý den

Chtěl jsem se zeptat, jestli jsem přešel z prvního stupně invalidity na druhý stupeň, jestli to má vliv na výši vyplácené částky invalídního důchodu, nebo jestli částka zůstane stejná. popřípadě, jestli se tak děje automaticky, nebo musím zažádat o přepočítání důchodu tím, že jsem přešel z 1. stupně na 2. stupeň.

Děkuji za odpověď

l. Richter

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Richtere,

pokud jste pobíral ID. již před 1. 1. 2010, tak změna stupně ID se Vám neprojeví ve výši důchodu. Pokud Vám byl přiznán ID až po tomto datu, tak se Vám důchod navýší.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.