Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přechod na starobní penzi

Autor Hana
Předmět přechod na starobní penzi
Dotaz Dobrý den pane Kráso, od 19 do 45 let jsem pracovala, od 45. věku mám ID 3.st /nyní je mi 50let/. Zajímalo by mě, jak vysoká bude jednou moje starobní penze? Dostanu ty samé peníze, co mám nyní? Děkuji Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

nemusíte se ničeho obávat. Váš starobní důchod bude minimálně ve výši invalidního důchodu. Pokud byste ještě pracovala, mohl by být i vyšší. Zákon stanoví, že vždy musí být důchod vyměřen tak, že se bere výhodnější výpočet.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.