Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Precedens

Autor Radek
Předmět Precedens
Dotaz Dobrý den, v databázi rozhodnutí správních soudů (www.nssoud.cz) jsem našel rozhodnutí krajského soudu, ve kterém je citováno rozhodnutí ČSSZ, podle kterého bylo prakticky totožné hlavní onemocnění žalobce ohodnoceno celkem 55%, tj.II. stupeň invalidity. V mém případě bylo totožné hlavní onemocnění, ale provázené několika dalšími onemocněními, hodnoceno celkem pouze 25%. Domnívám se, že je to velmi nespravedlivé. Je vhodné, abych tento precedens uvedl v podané žalobě ke krajskému soudu? Děkuji. S pozdravem Radek.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Radku,

samozřejmě, že to je dobré uvést, protože soudy by měly rozhodovat stejně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz//. Děkuji.