Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prac.rekomandace a odebrání ID

Autor Jana
Předmět prac.rekomandace a odebrání ID
Dotaz

Dobrý den, milý pane Kráso potřebuji poradit.

V roce 2000jsem podstoupila operaci beder,páteře,rok po ní jsem pobírala plný ID, a poté snížen na částečný až doposud. V pracovní rekomandaci mám zapsáno:  byla jsem uznána částečně invalidní dle §44 odst.1 zákona č.155/1995 Sb. v platném znění a stala jste se automaticky osobou se zdrav. postižením podle §67 odst. 2 písm. b) zákona č.435/2004 Sb. v platném znění.V důsledku vašeho zdrav. postižení nejste schopna vykonávat těžké fyz. práce s břemeny ve vynucené poloze a v chladu-vlhku.   S platností - trvale.     K ČID manuál. pracuji na 4hod. úvazek . Letošní rok jsem strávila v prac.neschopnosti, a podrobila nyní druhé operaci. Při žádání o plný důchod mě byl odebrán i částečný. Důvod - operace vedla ke zlepšení. Nyní z finančních důvodů musím jít  opět pracovat, a nemůžu brát ohled na můj zdravotní stav, čerstvě po operaci..Můžete mě vysvětlit, jak je to možné,  , jaktože mám na prac. rekomandaci zapsáno -stav trvalý, a nyní čerstvě po operaci ,se k mému zaměstnání nebere ohled.    Proč mě byl odebrán i částečný inv. důchod ! Mám šanci při odvolání? ?? Mám obavy, že když teď nastoupím do práce, můj zdravotní stav se opět zhorší- mám nevhodnou práci.  Moc děkuji za jakoukoliv odpověď a povzbuzení.   S přáním hezkého dne a ať se daří    p.Jana

 

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

doporučuji Vám, abyste podala proti odebrání ČID námitku. Námitka se podává na ČSSZ, a to prostřednictvím  okresní správy sociálního zabezpečení. Námitka nemá odkladný účinek, takže budete muset nastoupit do zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása