Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prace v id sk3

Autor hesoun miroslav
Předmět Prace v id sk3
Dotaz

Dobry den

chceme se zeptat jsme manželé  v id 3 stupně a vozínas do pracena vratnici na 12h směny cca 120h v měsici. ted nám říkaly že když pracujem tak mae narok na zvíšení straobního důchodu o nějaké to procento . je to pravda ? ja mýslím že se účetní spletla. děkujeme za info. a zdravíme Hesounovy

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hesoune,

přepočet invalidního důchodu není možný. Doporučuji Vám však, abyste si při dosažení věku nároku na starobní důchod o něj požádali. Tento důchod bude určitě vyšší než ID. Pouze u starobního důchodu je možné, pokud starobní důchodce pracuje po celý rok bez pracovní neschopnosti, požádat každý rok o zvýšení důchodu o 0,4 %. Což sice není moc, ale každá koruna dobrá. O toto zvýšení se musí žádat, není automatické.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.