Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při ID III stupně a komisionální přezkoušení

Autor Michal Pytela
Předmět práce při ID III stupně a komisionální přezkoušení
Dotaz Dobrý den pane Kráso! Chci požádat o radu v roce 2006 mi byl přiznán plně invalidní důchod, nyní je to invalidita III stupně bylo to uznáno podle ustanovení §39 odst. 1/a zákona č. 155/1995 Sb v platném znění lze si při tomto důchodě nějak přivydělat nebo ne? A jestli ano tak jak? Dále bych se chtěl zeptat. Začátkem příštího roku jdu na kontrolu po 3 letech ke komisi, slyšel jsem, že jsou nějaké nové tabulky, mám se obávat, že mi odeberou důchod nebo sníží stupeň invalidity? A poslední otázka je, že jsem slyšel, že je teď potřeba vyplnit nějaký profesní dotazník, já teď začal studovat vysokou školu, když to tam napíšu nebudou to brát, že už jsem všeho schopen? Prostě mám teď obavy. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem Michal Pytela

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pytelo,

při ID, který pobíráte Vám doporučuji nepracovat déle, jinak se vystavujete nebezpečí, že Vám důchod bude odebrán. V roce 2009 byla schválena nová vyhláška č. 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity, která skutečně zpřísňuje podmínky pro přiznávání ID v jednotlivých stupních. Z tohoto důvodu dochází často ke snížení míry invalidity.

S pozdravem Václav Krása