Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce a PID

Autor Milan
Předmět Práce a PID
Dotaz Dobrý den , rád bych se zeptal. Mám PID 3 stupně a naskytla se mi možnost zaměstnání.Sám ještě nevím jak to budu nebo nebudu zvládat, ale zaměstnavatel je ochoten mi vyjít vstříc a zřídit parkovací místo u kanceláře, tím pádem bych se mohl pohodlně dopravit do práce a nemusel bych nikam chodit. Jedná se o administrativní práci. Mám obavu abych nepřišel o PID,protože není jisté jak dlouho to případně budu zvládat. Děkuji za odpověď. Milan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

pokud má někdo invalidní důchod ve III. stupni, tak může být plně zaměstnán, pokud mu byl přiznán podle minulé úpravy důchod podle § 39, odst. 1 písmene b). To je důchod, který byl přiznáván pro trvale zhoršené pracovní a životní podmínky. Podle nové úpravy zákona č. 155/1995 Sb., platného od 1. 1. 2010 se jedná o § 39, odst. 1 písmene f), kde se hovoří, že osoba může pracovat pouze za zcela mimořádných podmínek. Pokud Vám byl ID přiznán podle výše uvedených podmínek, tak můžete normálně pracovat. V opačném případě Vám doporučuji být zaměstnán zhruba na 1/3 úvazku, abyste nepřišel o PID.

S pozdravem Václav Krása