Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pozvánka ke kontrolní prohlídce k posudkovému lékaři

Autor David
Předmět Pozvánka ke kontrolní prohlídce k posudkovému lékaři
Dotaz Dobrý den,jsem pozván k přezkoumání mého zdravotního stavu, mám čid 1. stupně od roku 2006, v roce 2010 mi byl důchod prodloužen. Mám oboustrannou vrozenou vadu kyčlí,astma lehkého stupně a karpat tunel, v roce mi 2010 mi bylo napsáno,že mi důchod trvá a že mám 40% pracovní neschopností. Chtěl bych se zeptat,jestli mi můžou důchod nechat anebo mi poslaly pozvánku aby mi mi řekli,že mi bude důchod odebrán? a jestli se dají zjistit body na jednotlivé diagnózy? Předem děkuji za odpověď S pozdravem David

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Davide,

pozvání k přezkoumání zdravotního stavu z důvodu pobírání ID neznamená automaticky odebrání důchodu. Musíte si zajistit novou lékařskou zprávu, která bude komentovat neměnnost při zhoršení vašeho zdravotníhoi stavu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.