Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pozvanka k posudkovemu jednání

Autor Petr Pazderka
Předmět pozvanka k posudkovemu jednání
Dotaz

Dobrý den

Nejdřive bych vam chtěl podekovat za vaší odpověd ohledně meho dotazu s udáním souseda kvuli memu invalidnimu důchodu.

Dnes mi volala pani co to ma na starosti vyřizováni invalidnich důchodů a sdělila mi že mi posilá poštou pozvánku k posudkovému jednání.

Paní sem informoval že mohu doložit aktualní zpravu ze včerejší kontroly z neurologie kvůli dalšímu zhoršení levé ruky.

Ze zdravotnich důvodů a selhávaní ruky a kolene sem musel po dohodě ukončit i pracovní poměr poněvadž sem nezvladal ani lehčí praci jako prodavač.

O kolenu s přetrženym vazem dokumentace byla zaslana také ale nevim zda bude také posuzovano poněvadž jeste nebylo kvuli důchodu zohledněno,nebo jestli pouze hodnotí aktualní věc horních končetin pro ktere mi byl dřive přiznan důchod.

Paní mi řekla že nevi jestli ta zpráva z neurologie  bude mit vliv na rozhodnutí ,,,sice že si ji přečtou ale odpověd byla že to nebude mit asi  vliv.

Zdá se mito podívné poněvadž si myslím že posudkový lékař by měl v uvahu vzit vsechny lekařské zpravy z vyšetření pro posouzení.

Prosím o vaši radu jak mam dále postupovat nebo co z takovéto odpovědi mám očekávat

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pazderko,

především je nutné, abyste na vyzvání se dostavil k posouzení zdravotního stavu, protože kdybyste se nedostavil, tak bude rozhodnuto bez Vás, a to je ještě horší. U ID je to tak, že se posuzuje ztráta pracovních schopností u hlavní diagnózy a ostatní zdravotní omezení mohou být připočítány v rozsahu maximálně 10 % ztráty pracovních schopností. Pokud by Vám byl důchod snížen a nebo odebrán, doporučuji Vám podat do 30 dnů od doručení rozhodnutí o odebrání či snížení ID námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ, která rozhodla o snížení či odebrání ID, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Jiný postup není možný zvolit. Upozorňuji Vás ještě, že námitka nemá odkladný účinek, to znamená, že i když ji podáte, tak bude platit rozhodnutí proti kterému opodáváte námitku.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji