Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pozastavení invalidního důchodu

Autor Věra Pavelcová
Předmět pozastavení invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den, mám jen stručný dotaz, nechci vás zatěžovat slohovou prací, jako někteří jiný dotazovatelé. Syn pobírá ID I. st. Pro zhoršení dr,stavu požádal o změnu ID na ID II.st. Do vyřízení žádosti mu byl ID pozastaven a syn teď nemá žádné peníze. Bylo toto správné rozhodnutí? Děkuji Pavelcová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavelcová,

postup OSSZ je asi v souladu se zákonem. Tím, že si Váš syn požádal o zvýšení stupně ID, tak při přeskumu může posuzující orgán teoreticky uvažovat tak, že může být důchod i odebrán. Pokud bude přiznán vyšší ID tak bude vyplácen od data podání žádosti. Jedinou možností jak řešit současný nedostatek peněz je požádat Úřad práce o dávky v hmotné nouzi.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz.