Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

požadal o plnýho invalidního duchodu

Autor Jiří LOUDA
Předmět požadal o plnýho invalidního duchodu
Dotaz

Dobrý den jsem od roku 2011 až doneska naposled v dubnu na OSSZ požadal o muj zdravotní stavu pořad zhoršuje jsem dostavil na ušnímu lekaři jsem neslyšící ještě muj zdravotní stav mám astma od roku 1995 do dneška ještě mám problémy na neurologie,ortopedie,psihiatrie a na interní mam slabost na srdci beru hodně prašku mám nemoc povolaní. Pracoval jsem u Škodovy závoby pracoval 36let bez přerušení dostal ta astma předním pracoval jako montážní zámečník pak nakupčí ve skladu v Těžkém strojrenství pak v Lokomotivce a v roce 2010 propustili nadbítečnost pracovníku. pak jsem pracoval u magistratu jako spravce budov pak magistrát neměli peníze zase propustili 2011 co naše vláda Drabkovo snížení postižení pracovníku anin u chraněné pracoviště na nic odedoby njsem na uřadě práce. Požadal na OSSZ mám 2.stupen ivnalidity a pan doktor mě řekl at dostavit na OSSZ pro papír na 3.stupen invalidity a měl jsem papír z Uradu práce a doktoři mi napsali,že neschopen na praci a vyplnili muj zdravotní stav a praktický doktor mi řekl to povede dobře akorat na posudkové komisi ten doktor dříve pracoval u vězenské ordinaci ated tam dělá ani mi neuznali potřetí od roku2011 do dneška v dubnu 2013 zase mi napsali 68bodu a naš doktor byl skoro pryč!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§ Zbytečně něco pořad chodím po doktorech jako blbec ten posudkový doktor je to diskriminace požadam o demisi nebo pošlu k soudu! Minulé jsem mluvili s paní vedoucí na OSSZ Tumová a řekla mi ještě letos požadam znova at ten doktor nebudu kontaktovat at mi dají i´jiného bud z Prahy nebo někde. Prosím vás obratte mi budu volit za vás aby v parlametu hlasovali proti zdravotní postižení to Drabkovo nasicta uplně zlidvikuje to nikdy nemá ani v Německu mám tetu a taky má astma je v plným duchodu a bere krásný duchod. Já musím platit ty léky za měsíc 2400,- do 3200,- ! Děkujeme z Plzně

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Loudo,

doporučuji Vám, abyste podal odvolání proti rozhodnutí o přidělení ID II. stupně. Odvolání se posílá prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Nejlépe bude, když se obrátíte na poradnu NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz, kde Vám s odvoláním pomohou.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.