Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Povinnost vyšetření a ID

Autor Hana
Předmět Povinnost vyšetření a ID
Dotaz

Dobrý den.

Jsem v ID již několik let.Nejprve pro zjištěnou RS a úzkostně depresivní poruchu,následně jsem byla rok v PID s rakovinou prsu,pak snížení ID opět na 1.st.

Teď mne chtěli poslat po letech na magnetickou rezonanci.Ale jelikož se má úzkostně depresivní porucha prohlubuje,nejsem ve stavu,kdy bych "vlezla"dobrovolně do toho tunelu.Neboli mám klaustrofobii.A k tomu trpím polohovou závratí.A po narkoze se mi ještě zhorší.Můžou třeba odebrat ČID kvůli tomu,že nepodstoupím magnetickou rezonanci?Je mi tím tak nějak vyhrožováno u neurologa.Na magnetické r.už jsem jednou byla.A bylo to pro mne velké trauma.Proto,už bych to nerada opakovala.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

skutečnost, že odmítnete zdravotnický výkon, ještě neznamená, že byste měla přijít o ID. Doporučuji Vám, abyste navštívila svého psychiatra, který by Vám měl napsat lékařskou zprávu, ve které bude, že trpíte klaustrofobií. Potvrzení potom odevzdáte lékaři, který Vás nutí ke kontrole na CT.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.