Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

potřebná doba pojištění

Autor Lenka Vlachová
Předmět potřebná doba pojištění
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda se do potřebné doby pojištění (k tomu, aby člověk získal nárok na výplatu invalidního důchodu) započítává i doba, kdy dotyčný sice nepracoval, ale byl ve službě sociální rehabilitace. Předpokládám, že ne, když v té době neodvádí sociální pojištění, ale jista si tím nejsem. A zároveň se zeptám, kdyby tedy nepracoval, ale sociální pojištění si platil sám, bude se mu tato doba započítávat?

Děkuji, L.V.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vlachová,

nerozumím termínu co je být ve službě sociální rehabilitace. Pokud to byla zdravotní indikace tak Vám byla doba na ID započítávána. Pokud osoba nepracuje a platí sociální pojištění tak je mu doba započítávána do odpracovaných let na důchod.

S pozdravem

Václav Krása