Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posuzování zdravotního stavu komisí.

Autor Menzel Jan
Předmět Posuzování zdravotního stavu komisí.
Dotaz

Zdravím pane Krása .Je mi 48 let. V roce2004 jsem prodělal dvě operace páteře.Spondylolistézy s transpedikulární fixací dvou bederních obratlů.(Sešroubování  obratlů titanovou fixací.)Byl mi přiznán PID.Každý rok mě posuzuje posudková komise.Loni na podzim mi dali termín další komise za dva roky.Podle neurologa a  aneurochirurga je můj stav setrvalý. Ptám se jak dlouho budu posuzován komisí. Děkuji Menzel.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Menzle,

posudková komise má právo stanovit si datum příští kontroly pojištěnce, kterému byl přiznán PID nebo ČID. Proto prosím, abyste byl trpělivý. Pokud se Váš zdravotní stav nebude dále měnit, tak je nepochybné, že frekvence kontrol posudkovou komisí bude postupně nižší.

S pozdravem.

Václav Krása