Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posuzování zdravotního stavu

Autor Iva
Předmět Posuzování zdravotního stavu
Dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli posudková komise hodnotí pouze jednu nemoc nebo se nemoci sčítají? Např. pouze astma nebo se hodnotí k tomu i další problémy neurologické, psychické....Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivo,

při posuzování zdravotního stavu se postupuje tak, že se posoudí důsledky hlavního zdravotního postižení. Pokud jsou další zdravotní postižení, tak je možné zvýšit maximální procentní hodnotu o 10 %. To znamená, že nemoci se nesčítají.

S pozdravem Václav Krása