Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posuzování důchodu

Autor Markéta Suková
Předmět posuzování důchodu
Dotaz Dobrý den, pane Krása prosím Vás o radu .Jsem po transplantaci ledviny pobírám invalidní důchod prvního stupně.Vloni jsem byla u posudkové komise a pan doktor byl arogantní a řekl mě že mě důchod nechá ale že je možné že mě ho příště vezmou .Po transplantaci jsem měla částečné odhojení ,otékají mě nohy jakmile dlouho stojím či sedím nyní mám i vysoký tlak 162 na 95 hůř se mě i dýchá .Jsem objednaná na holtr .Zároven při jakékoli infekci dýchacích cest je u mě zhoršení stavu už uvažovali znovu o biopsii.Pracuji v chráněné dílně na 8 hodin a jsem zde spokojená .Mám strach že mě důchod vezmou práci jsem si našla po roce a jsem zde půl roku.Ještě docházím na psychiatrii jsem sociálně fobní.Prosím poradíte mě zda mě mohou důchod odebrat po transplantaci a jak se bránit .Děkuji a přeji krásný den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Suková,

nedokážu Vám úplně odpovědět. Záleží to vždy na posudkovém lékaři. V každém případě, pokud by se tak stalo, tak Vám doporučuji, abyste podala námitku a zabojovala o svůj důchod.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.