Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudkový lékaři.

Autor Rostislav Bílek
Předmět Posudkový lékaři.
Dotaz Vážený pane. Jsou to již dva roky, co mi byl po 10 letech odebrán ID prvního stupně(dříve ČID). Popsal jsem svůj problém i zde a Vy jste mi napsal, jak mám postupovat. Výsledek je takový, že jsem byl u dalších posudkových komisí a všichni se shodli na tom, že jsem naprosto podle tabulek zdravý. A odborný lékaři zírají jak na Vizír. Mám postiženou páteř a to jak bederní, tak krční s podezřením i na hrudní. Nyní je to již rok a půl ve fázi správního (soudního) řízení. Byl dokonce nařízen i znalecký posudek(nemusím popisovat jak dopadl, ale uhádnete to správně). No a za čtrnáct dní si půjdu vyslechnout rozsudek od samosoudkyně JUDr. Dalila Marečková, která u soudu (několikrát) např. uvedla, že když ona má problémy(bolesti) zad, tak jí lékař předepíše prášky, ona se po nich (doslova cituji) "pozvrací" a po měsíci má klid. Vůbec jí nezajímá, že já bolesti páteře mám již 30 let a prášky mi akorát tu bolest utišují. Nechápu, proč mi samosoudkyně vykládá nějaké svoje výlevy, když má řešit můj problém. Jinak doposud jsem neměl možnost se k posudkům pořádně vyjádřit, protože jsem přesvědčen, že obsahují lež a zavádějící informace. A to si vemte, že už proběhla dvě stání. Můj právník v této oblasti docela tápe, ale nechci říct, že by mě chtěl nějak "vylít". Když navrhnul, aby k jednání byl přizván můj odborný lékař(dokonce primář) neurolog, tak tento požadavek neakceptovala. Ten trvá na tom, že PK nemají pravdu a že můj zdravotní stav odpovídá minimálně 1 stupni. Byl jsem odeslán ortopedem do FK Motol k neurochirurgickému vyšetření, kde mě byla změněna diagnóza na M511 a ani tu PK a soud neakceptovali. Takže, pane doktore, Vaše doporučování, aby se pacienti nebáli podávat odvolání ke Správnímu soudu už není aktuální. Jsou to vyhozené peníze, čas a nervy. Jsou to státní zaměstnanci, kteří jsou živeny státem a oni proti němu nepůjdou. Díky svému postižení nejsem schopen přes 12 let najít žádnou práci a to ani přes ÚP či inzeráty. Je to smutné, protože takový člověk myslí pak na to, jak to rychle ukončit. Je bezcenný, zbytečný, v depresích, na nic...

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bílku,

velmi mě mrzí, že jste dosud ve svém boji neuspěl. To však neznamená, že nemá cenu se bránit. Znám mnoho jiných případů, kdy lidé svůj boj vyhráli. Máte ještě možnost podat tzv. kasační stížnost, kterou potom řeší Nejvyšší správní soud. U tohoto soudu Vás musí zastupovat advokát a platí se poplatky. Pokud však prokážete, že jste sociálně potřebný, může soud rozhodnout o přidělení advokáta ex offo (na státní náklady) a odpustí Vám poplatky. Bohužel, víc Vám poradit nemohu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz