Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudkový lékař-přežitek doby

Autor Šárka
Předmět Posudkový lékař-přežitek doby
Dotaz Dobrý den, pane Krása. Mám ještě takovýto dotaz. Můžou posuzovat zdravotní stav člověka lékaři, kteří jsou sice vedení v seznamu ČLK ovšem jejich uvedené odbornosti: dosažená odbornost-žádná, diplom celoživotního vzdělávání - NE, platná licence udělená ČLK t.j. funkční licence pro léčebnou metodu - žádná, ale zato název pracoviště - OSSZ-posudkový lékař tato jediná informace odpovídá. Zůstává mě rozum stát, jak můžou tito neerudovaní lidé a jakým právem rozhodují o životním osudu a tak citlivých otázkách vážně nemocných. Kdy už proboha dojde k nápravě a budou zdravotní stav posuzovat opravdoví odborníci a ne tito ....nevím co za lidé.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šárko,

je to tak, že posudkoví lékaři mají zvláštní specializaci - kurz, a proto můžou posuzovat zdravotní stav. Souhlasím však s Vámi, že je to podivné, když například gynekolog posuzuje ztrátu pracovních schopností u osoby, která je třeba nevidomá. S tím se však nedá nic dělat.

S pozdravem Václav Krása