Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudkový lékař mě chce uschopnit i přes mé bolesti a zdrav. problémy!!!

Autor Dolejš Radek
Předmět Posudkový lékař mě chce uschopnit i přes mé bolesti a zdrav. problémy!!!
Dotaz

Dobrý den,
nevím jestli mě pomůžete nebo poradíte ale zkusit se má vše. Děkuji za Vaše příspěvky a rady už nyní. Jsem zoufalý!
Marodím už přes 180 dní (pul roku) se zlomenou patní kostí, spíše řečeno patním kloubem. I přes dobu kterou jsem už doma mám stále bodavé bolesti v oblasi kotníku a hlezna (šlachy). Patní kost sjem si zlomil pádem ze schodů. Pata nebo-li zlomenina mi prý srostla dobře, ale noha mě stále bolí. Můj stav je takový že nohu zatěžuji tedy plnou vahou, ale při delší námaze noha bolí. Po delší chůzi kulhám a špatně našlapuji. Tedy funkčnost je tak 75% nemohu nohu v oblasti kotníku krčit, ohýbat, vytáčet dovnitř i vnějš. Nejde mi plynule chodit. A ted se mi přidává i bolest v kolenu. Bolest v koleni zapříčinuje špatné došlapování a slabost nohy. Nyní dokončuji rehabilitace a posudkový lékař mě chce poslat do práce, kde nohu potřebuji neustále (jsem řidič VZV). Pomohly by mi lázně??? myslím si že bych měl být ještě doma než noha bude více pohybově i funkčně schopnější. Pokud se to nezlepší měl bych dostat alespon invalidní důchod.Před komisí se mi posudkový lékař na nohu ani nepodíval a to jí mám ještě dnes po 180 dnech stále nateklou!!! Přečetl si jen lékařskou zprávu kde jsem uvedl že nohu pomalu zatěžuji a to bylo pro posudkového lékaře klíčové "slovo" podle kterého usopudil že jsem prý zdráv a monu jít pracovat. Když jsem mu vysvětlil že tu nohu potřebuji na řízení VZV, řekl at jdu dělat za "pokladnu nebo at si udělám rekvalifikaci, na toto finanční krize nepřihlíží". Myslím že tento posudkový lékař není lékař, ale pouze lajdák, který se dívá na tabulky a k nim srovnává lidi. Je ostudou pro lékařskou komoru! Tímto se chci zeptat na který státní orgán se mám po výroku posudkového lékaře obrátit, když s výrokem nebudu souhlasit? Jak ý formulář mám použít? Popřípadě jestli mě opravdu uzná a nebudu moct dělat práci řidiče VZV, co a kde a jakou práci bych si měl najít? jaký státní orgán mám nadále oslovit? je to otázka na invalidní důchod? Děkuji D.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dolejši,

 

doporučuji Vám tento postup.

od 1. ledna 2010 mohou žadatelé o důchod podat proti rozhodnutí České správy sociálního zabezpečení námitky. Až dosud bylo rozhodnutí ČSSZ konečné a jedinou možnost obrany představovala soudní cesta. Podání námitek však není zcela bez úskalí. Pokud žadatel námitky neuplatní, nemůže se později obrátit na soud a žádat soudní přezkum rozhodnutí ČSSZ. Soud by takovou žádost odmítl s odůvodněním, že žadatel nevyčerpal všechny možnosti obrany. Lhůta pro podání námitek také není příliš dlouhá – námitka musí být uplatněna do 30ti dnů od doručení rozhodnutí o důchodu a žadatel ji musí zaslat přímo ČSSZ. Pokud ji omylem zašle soudu, nikoli ČSSZ, riskuje, že 30ti denní lhůta uplyne marně. Soud totiž nemá povinnost postoupit omylem doručenou námitku správnému adresátovi. Po uplynutí lhůty už není šance na jakoukoli změnu.

S pozdravem Václav Krása