Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudkový lékař

Autor Zdeněk Honus
Předmět Posudkový lékař
Dotaz Dobrý den.Mám dotaz na to zda je nějaká možnost přidělení jiného posudkového lékaře.Před 3 léty mi byl přidělen ID 3 stupně z důvodu Psoriatrické artritídy a to dokonce bez mé přítomnosti.Po roce si mě pozvali a zázračně vyléčili na id 1.stupně.Takže jsem si našel zaměstnání a po 3 měsících se to do mě zase kouslo ,takže jsem na nemocenské a zažádal jsem si během ní o změnu výše id.Protože jim to trvá dost dlouho tak už po půl roce.posudkový mě celkem nevhodným způsobem upozornil na to že se mám ještě čas vyléčit.Říkám si dobrá.Mezitím se mi stav tak zhoršil že jsem znova na Biologické léčbě a zažádal jsem si podruhé.To mi pan doktor napsal do zprávy že moje bolesti jsou subjektivního charakteru a že můj stav se nezhorši a mé omezení není větší než 35%.Snažil jsem se mu vysvětlit že po ukončení nemocenské přijdu o práci.On mi řekl že není ekonom že ho zajímá můj zdravotní stav a ne ekonomická situace a že si mám zažádám o prodloužení podpůrčí doby.Mám v plánu se proti jeho rozhodnutí odvolat.Opravdu si ,ale myslím že posudkový lékař by měl mít k lidem co mají bolesti a tím ji jisté psychické problémy trochu úctu a soucit.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Honusi,

doporučuji Vám podat stížnost na posudkového lékaře na odbor posudkové služby na MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. V každém případě až Vám přijde rozhodnutí, doporučuji Vám podat námitku.

S pozdravem Václav Krása