Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posudkový lékař

Autor Lucie Gnojková
Předmět posudkový lékař
Dotaz Přestože je mi teprve 34 let jsem již díky své nemoci již od 21 let při plném invalidním důchodu.dnes jsem byla u posudkuvého lékaře, který měl posoudit zda můj stav je doposud na tolik vážný, že nemohu do práce.Jsem po totální gastrektomii, nemám žlučník ani dvanácterník, metr střeva, ve špatném stavu slinivku, epilepsii a problémy související s neexistujícím trávicím traktem. Před p. doktorkou, jako pos. lékařem jsem se však cítila jako simulant. řekla, že můj zdr. stav se již nezmění, již jsem si na něj zvykla a tudíž bych již mohla začít chodit do práce.řekla jsem ji, že moje zdraví mě dokáže potrápit tak, že by mě zaměstnavatel s mým mzdr. post. určitě nechtěl zaměstnat.špatně přijímám potravu,po jídle mi nebývá dobře, mívám diab. záchvaty...dovršením toho všeho mi řekla, že to vše jistě chápe, ale že jsem líná.mimochodem p. doktorku neznám a ona mě zná jen ze zdr. dokumentace, kterou viděla před sebou. Věřte mi, že nejsem typ člověka, který kudy chodí vypráví jen o svých nemocech, nerada na sebe upozorňuji, raději volím variantu, že jsem nezaměstnaná.To ponížení, když jdu jak žebrák žádat o přiznání důchodu opomenu, ale když se pak dozvím, že jsem líná je to dost silné kafe.opovrhuji p. doktorkou i její práci, na kterou ona žaludek má.Na nic se ptát nechci, jen jsem se s Vámi chtěla podělit o zkušenost s posudkovou komisí.Děkuji Gnojková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gnojková,

doporučuji Vám, abyste si na postup posudkové lékařky stěžovala na České správě sociálního zabezpečení a případnou stížnost poslala v kopii ministrovi práce a sociálních věcí. Pokud by Vám chtěla posudková komise odebrat Vás plný invalidní důchod můžete se bránit i soudní cestou. V takovém případě by Vám mohla být nápomocna Národní rada osob se zdravotním postižením (právní poradna e-mail: poradna@nrzp.cz ).

S pozdravem.

 

Václav Krása