Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posudkový lékař

Autor Jitka
Předmět posudkový lékař
Dotaz

Dobrý den,nebyla jsem pozvaná k posudkovému lékaři.Rozhodnutí přišlo poštou.VTřebíči jsem podala mámitku uOSSZ a posuzující lékař Mudr.Michal Valík  poslal posudek o invaliditě a nelze se odvolat,jen formou žaloby. Opět jsem nebyla pozvána k posudkovému lékaři.Rozhodli beze mě o mě -je to tak správné?  Děkuji za odpověď Jitka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

doporučuji Vám, abyste podala správní žalobu, která se podává ke krajskému soudu, a to do 60 dní od zamítnutí námitky. U žaloby se neplatí poplatky a ani Vás nemusí zastupovat advokát. Do žaloby napiště, že podáváte žalobu, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu, protože Vás nepozval na jednání a nezjistil Váš skutečný zdravotní stav. Musíte zdůraznit, že Vás LPK vůbec neviděla.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.