Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudkové řízení

Autor Budíková Naděžda
Předmět Posudkové řízení
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na závěr posudkového řízení. Dcera trpí od 17 let RS (nyní jí je 31 let). Po nuceném ukončení studií na VŠ ze zdravotních důvodů jí byl přiznán částečný ID, který dnes činí cca 5 tis. Kč. Do dnešního dne se jí nepodařilo najít odpovídající zaměstnání, ačkoliv se celá rodina snaží nic víc, nežli občasné brigády není. V polovině dubna byla pozvána k posudkové komisi, kde musela předložit lékařské vyšetření z neurologie (v loňském roce prodělala ataku) a také vyšetření od psychologa, které trvalo dva dny. P. doktorka byla na dceru arogantní, řekla jí ať se nefláká a jde dělat, že není možné, aby nic nesehnala, že to by se jí takhle líbilo se povalovat.

Dříve měla dcera přiznáno snížení o 60 %, teď se jí jako zázrakem zlepšil dle paní doktorky zdravotní stv tak, že má pouze 40 % a tím I. stupeň. Situace je však taková, že dceři se lehce přitížilo po poslední atace a rozhodně se její zdravotní stav nezlepšil, protože psycholog jí navrhoval, ať si zažádá o plný invalidní důchod. Nevím jak paní doktorka, ale být ve 31 letech s příjmem 5 tis. Kč je dost frustrující a rozhodně by dcera chtěla chodit do práce, bohužel však potřebuje určité podmínky a úlevy - nevydrží dlouho stát, sedět, chodit, po cca 4-6 hodinách je tak unavená, že si může jít lehnout.

Protože na rozhodnutí od správy, kde paní doktorka napsala svoje vyjádření chybí doložka o odvolání, prosím o sdělení, kam toto odvolání můžeme poslat a co s tím jinak dělat. Zdá se mi, že paní doktorka je zaujatá a dceři chce záměrně škodit. Nevím jak ona, ale pro mne stačí pouhá diagnoza RS, zvláště u tak mladého člověka, aby mi šel mráz po zádech. Pravděpodobně ani sama neví, co tato nemoc obnáší a my jsme rádi za každý den, kdy dcera může chodit.

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem

 

                                                                 N. Budíková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Budíková,

u ID se podává námitka, která se podává na ČSSZ,  to prostřednictvím OSSZ. Doporučuji do námitky napsat přesně to co jste mi napsala do dotazu. Námitku je třeba podat do 30 dní od obdržení rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

S pozdravem