Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudková kontrola

Autor František
Předmět Posudková kontrola
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.

V listopadu 2009 jsem byl u posudkové komise, kde mi byl přiznán od 10.11.2009 plný invalidní důchod se slovy "za rok se uvidíme" (podepisoval jsem nějaký zápis, ale v té době ještě žádnou zprávu nedávali). Na přelomu září a října 2010 jsem na výzvu ČSSZ (kde mi sdělovali, že v měsíci 11/2010 budu znovu posuzován) prostřenictvím praktického lékaře předal vyplněné formuláře a zprávy lékařů specialistů.

Ale blíží se konec prosince, důchod za prosinec mi přišel, ale zatím se nic neděje. Nikdo mne nikam nepozval, nikdo mi žádnou zprávu neposlal. Moc se mi nechce do toho vrtat, ale nechci nic opomenout.....

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Františku,

ve Vašem případě byste asi opravdu nemělo nic dělat. Je věcí správních orgánů, aby si Vás pozvaly k případné kontrole.

S pozdravem Václav Krása