Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudková komise MPSV

Autor Martina
Předmět Posudková komise MPSV
Dotaz Vážený pane Kráso, před 2 dny jsem absolvovala velmi ponižující komisi MPSV V Plzni. Je mi 40 let a trpím Parkinsonovou chorobou a zvažuje se u mě hloubková stimulace mozku, jelikož léky mám na nejvyšším stupni dávek. Pan doktor-neurolog mi sdělil, že mi v podstatě nic není a až budu mít hloubkovou stimulaci budu tak zdravá, že mi seberou i 1.stupeň,protože budu moct pracovat na plný úvazek.Jsem ve stavu, kdy trpím dystonickými křečemi, nemohu už bez doprovodu nikam, jelikož díky křečím nemohu stát na pravé noze. Mimojiné mi tatáž komise zamítla ZTP i příspěvěk na péči.Vím, že poslední možnost je kasační stížnost, za kterou ale zaplatím. 5.000 za podání+advokát, což si z důchodu 1.stupně nemohu dovolit. Je nějaká možnost stěžovat sina postup Posudkové komise MPSV?Volala jsem i na Krajskýbsud v Plzni, kde mi bylo sděleno, že oni rozhodnou na základě posudku MPSV. Děkuji Vám předem za odpověď a zdravím Vás.Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

máte ještě možnost podat tzv. rozklad k ministryni práce a sociálních věcí. O Vašem rozkladu potom rozhodne paní ministryně na základě doporučení rozkladové komise -viz. § 152, zákona č. 500/2004 Sb., správní řád.

 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji