Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posudková komise kontrola

Autor Petra
Předmět posudková komise kontrola
Dotaz

Dobrý den,

v říjnu to bude rok co jsem plně invalidní dle par.39 písmene B nyní invalidita II stupně.chtěla bych se zeptat jak je to s kontrolami před posudkovou komisí.Když jsem před ní byla tak mi nebylo sděleno zda si mě budou zvát na kontroly.Z okolí slíchávám, že jsou kontroly většinou po roce, ale je to u důchodů dle písmene A.

Můžete mi prosím vysvělit zda mě tedy nějaké köntroly čekají.Jsem prakticky nevidomá, děkuji.

Petra

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

o stanovení kontroly zdravotního stavu rozhoduje posudková komise individuelně. Zákon nestanoví žádnou lhůtu pro kontrolu zdravotního stavu. Domnívám se, že zvláště u důchodů, které jsou stanoveny podle písmene b) je frekvence kontrol minimální.

S pozdravem Václav Krása