Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posudková komise 2013

Autor Nespěšná
Předmět posudková komise 2013
Dotaz Dobrý den pane Kráso, moc prosím o informaci jak se změní LPS v roce 2013,podle mého ošetřujícího lékaře se velice zpřísní posuzování inv.důchodů,kde budou všichni postižení zváni na prohlídky posudkovými lékaři a bude to mít za následek hojné odebírání těchto důchodů,můj zdravotní stav je po dlouhé roky stejný a nemění se,ale mám strach,jelikož v této zemi člověk nikdy neví k čemu dojde. Děkuji Nespěšná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nespěšná,

od roku 2013 není žádná změna v zákonech ani vyhláškách v oblasti invalidních důchodů. Stav, kdy jsou odebírány ID je trvalý od roku 2010, a že by ještě došlo k dalšímu zpřísnění si myslím,l že není reálné.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl/a Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.