Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudkář Tomáš Nosek - audio / videozáznam jednání

Autor Kamil Lb.
Předmět Posudkář Tomáš Nosek - audio / videozáznam jednání
Dotaz

Dobrý den pane Krása. Je vynikající, že tyto stránky existují a že se je možné zde nalézt odpovědi na mnoho dotazů. Obracím se na Vás s menším dotazem. Otec kdysi absolvoval v Lounech velmi nepříjemnou proceduru zvanou "posouzení zdravotního stavu" posudkovým lékařem jménem MUDr. Tomáš Nosek. Předem jsme byli varováni před tímto "zvířetem", který vykazuje určité zde nepublikovatelné anomálie, vyžadující bližší psychiatrické posouzení. Z toho důvodu si otec prozřetelně tehdejší stání nahrál na diktafon, jednalo se o velice ponižující proceduru, která by si zasloužila soudní při již z důvodu chybného rozhodnutí o odebrání důchodu III stupně. Rada právního zástupce však nevyzněla jednoznačně ve prospěch použití tohoto důkazního prostředku a tak jsme s tím prakticky nic nedělali. V příštím roce jde na přezkum, očekáváme opět arogantní jednání, výbuchy vzteku, urážky, lživé povrchní poznámky a samozřejmě posudek, v němž bude otec téměř zdráv. Tento psychicky narušený "píp", který si říká "lékař" mnoho let úspěšně řádí na Lounsku a likviduje lidem životy pofidérními posudky, které mají do reality velmi daleko a jediné, nač mu záleží je aby vždy vyhrál odvolací řízení, což se mu samozřejmě daří. Omlouvá ho snad pouze to, že je odborností pouze  gynekolog a tak nemá jakési širokospektrální znalosti, které by posudkový lékař měl mít. (Nechápu, jak je možné, že gynekolog dělá posudkového lékaře na vše...To by měli zakázat) Oč jde - protože otec bude návštěvu absolvovat znovu a mě samozřejmě opět z místnosti vyhodí, protože prý posuzovaný musí být u komise sám a doprovod tam nemá co dělat, je možné aby tomuto úkonu za zavřenými dveřmi byl přítomen jeho právní zástupce ? Dotaz č.2 : Lze bez vědomí posudkového šílence tento úkon plný dehonestujících urážek nahrávat skrytou kamerou (audio+videozáznam) a ten pak použít při stížnosti, nebo soudní při, aniž by otec nebyl za tento záznam nijak postihován?

Děkuji za odpověď. S pozdravem Kamil . Lb.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kamile,

domnívám se, že posudkový lékař nemá právo vykázat doprovázející osobu, tudíž Vás, když doprovázíte otce, pokud si to posuzovaná osoba nepřeje. Myslím si, že je možné pořídit videozáznam, i když je pravda, že tyto věci nejsou u soudu někdy vzaty jako rozhodující důkaz. Mě samotného by to však také zajímalo a možná, že bychom se mohli domluvit na návštěvě v Praze, kde bych určitě dokázal poměrně jistě zajistit, aby tento lékař skončil, nebo byl převeden jinam. V každém případě at otec trvá na tom, že chce, abyste byl posuzování jeho dzravotního stavu přítomen.

s pozdravem Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz