Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posudek o ivaliditě a rozhodnutí

Autor Hana Králíková
Předmět posudek o ivaliditě a rozhodnutí
Dotaz

Dobrý drn Vážený pane Kráso. Mám k vám ještě jeden dotaz. Dnes mi přišel posudek o změně invalidity z 3st na2st. Z Mělníka kde sem byla na kontrole na posudkové. Tak sem se šla přihlásit naÚP ale bylo mi řečeno že mám přijít až budu mít rozhodnutí zPrahy.Tak ted nevím na čem sem  za odpověd moc děkuji s pozdravem paní králiková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Králíková,

je to byrokracie úřadu práce. Vzhledem k tomu, že jste zdravotně pojištěna při pobírání ID II. stupně, asi budete muset počkat, až dostenete do rukou rozhodnutí. Pokud jste měla PID přiznaný před 31.12.2009 a od této doby byla toto Vaše první kontrola invalidity, budete mít nárok na výplatu 12 ID v plné výši.

S pozdravem Václav Krása