Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudek o invaliditě mého manžela

Autor Božena Svrčinová
Předmět Posudek o invaliditě mého manžela
Dotaz

Dobrý den , manžel má částečný invalidní důchod 1 stupně .Požádal si na 2 stupen který nedostal .Manžel má - Praktická hluchota obostr.celk.97,8 dle Fowlera , část.kompenz.sluchadlem .Atrofie mozečku dle MRI stacionární nález , poruchy rovnováhy.Posudkový lékař ohodnotil jen na 40% pokles pracovní shopnosti . My nesouhlasíme ,prosíme vás o vaše posouzení . Děkujeme

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svrčinová,

nejsem posudkový lékař a tudíž nemohu posoudit Vašeho manžela. Doporučuji Vám podat námitku na MPSV ČR. Pokud byste s námitkou neuspěla, máte možnost obrátit se na správní soud. Námitku Vám pomůže sestavit poradna NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266753427.

S pozdravem Václav Krása