Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posudek o invaliditě

Autor Teddy
Předmět posudek o invaliditě
Dotaz Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda může posudkový lékař v posudku o invaliditě měnit diagnozy nebo zjištění doložená zprávou lékaře specialisty? Samozřejmě bez jakéhokoli dalšího vyšetření nebo zjišťování, pouze "od stolu". Dále, zda je běžné, že v Posudku o invaliditě jsou zkopírované tři roky staré údaje (z předchozího posouzení)? Přestože je k dispozici nové lékařské vyšetření a toto je uvedeno v seznamu doložené zdravotnické dokumentace na novém Posudku. Přesto jsou v novém Posudku zkopírovány informace z předcházejícího posudku, které jsou odlišné od nové zprávy(aktuální skutečnosti). A jedná se o opakovaný výskyt, prostě část posudku okopírovaná z minulého. Je pak takovýto posudek objektivní? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Teddy,

samozřejmě, že to co popisujete je špatně. Posuzující orgán by měl vycházet z aktuálního zdravotního stavu a nemůže měnit sám o sobě diagnózy, když klienta nevyšetří. Doporučuji Vám, abyste ještě před vydáním rozhodnutí o míře invalidity podal připomínky k hodnocení zdravotního stavu a nechal si je v kopii potvrdit.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.