Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudek o ID

Autor Petr
Předmět Posudek o ID
Dotaz Dobrý den pane Krása, prosím o informaci ohledně zákonné lhůty pro OSSZ na vydání rozhodnutí. Dne 19.1.2017 jsem podstoupil již čtvrté posouzení invalidity a i přes lékařské zprávy a doporučení od ortopeda i z centra bolesti, kde je napsáno "pacient není i nadále schopen jakékoliv pracovní zátěže a tudíž doporučujeme ponechání stávajícího ID 3.stupně, kdy lze spíše očekávat zhoršující se stav pacienta" mi posudková lékařka 3.stupeň ID odebrala na 2.stupeň s dodatkem - je schopen vykonávat výdělečnou činnost jen v podstatně menším rozsahu a intenzitě. Podstoupil jsem na pokyn posudkové lékařky 3 operaci kolena a stav se ještě více zhoršil. Bohužel jsem schopen se pohybovat jen o 2 FH a to max. do 200m a na bolesti užívám léky D.H.C. + léky na spaní i psychiku a uvažuje se o nasazení opiátů. Rozhodnutí posudkové lékařky jsem nepodepsal a budu se odvolávat, ale stále čekám na doporučený posudek o ID z OSSZ Praha. Jaká je prosím lhůta pro OSSZ mi posudek zaslat. Předem vám moc děkuji za odpověď. Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

měl byste obdržet rozhodnutí o snížení stupně ID. Po tomto rozhodnutí je potřeba podat námitku, která se posílá prostřednictvím OSSZ, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Lhůta pro celé správní řízení je maximálně 105 dní. Doporučuji Vám, abyste se na OSSZ připomenul s tím, že čekáte na rozhodnutí. Možná jste neměl ani podepsat posudek posudkové lékařky, nebo jste k němu měl napsat svoje výhrady.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji