Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudek ID bez rozhodnutí o posouzení

Autor Žaneta Doležánová
Předmět Posudek ID bez rozhodnutí o posouzení
Dotaz Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně ID. Je tomu necelý měsíc co mi přišel Posudek o invalidním důchodě 1. stupně, tentokrát mě posuzovali bez mé účasti. Ráda bych věděla co mohu dělat, když s tím posudkem tzn. se stupněm ID nesouhlasím. Můj zdravotní stav se od minulé kontroly zhoršil a to hlavně po psychické stránce, kdy jsem byla 6 neděl hospitalizovaná v nemocnici na psychiatrii, kde byla potvrzena chronická, smíšená úzkostně-depresivní porucha s výraznou hypobulickou složkou, rezistentní na terapii, těžká depresivní fáze, v popředí depresivní prožívání, somatizace. Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Doležánová,

proti posudku můžete podat nesouhlas a po obdržení rozhodnutí o ID, pokud Vám bude přiznán pouze I. stupeň, můžete do 30 dnů podat námitku, která se posílá prostřednictvím OSSZ na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky stačí uvést, že nesouhlasíte s rozhodnutím, protože Váš zdravotní stav neodpovídá vydanému posudku a rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji