Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posudek

Autor Pavel
Předmět posudek
Dotaz

Dobrý den  měl jsem ČID1 s arytmiemi skoro osm let na komisi jsem byl třikrát a vždy jsem absolvoval před ní lékařská vyšetření která se pak dokládala komisi a podle nich mi vždy posuzovaly invaliditu a vždy mě nechaly ČID1 Až letos když si mě ted pozvaly před komisi jsem už žádná lékařská vyšetření neabsolvoval.. Na komisi mi samozřejmě důchod hned odebraly a z posudku jsem se teprve dozvěděl podle čeho mě vlastně posuzovaly.. K lékařskému dotazníku byli od doktora  přiloženy dvě zprávy jedna z arytmologie z unora kde je jen napsáno název nemoci a jaké prášky mám nadále brát, žádné vyšetření mě nedělaly... a pak druhá od kardiologa kde je ve zprávě též napsáno jen název nemoci a jaké prášky užívám.... tyto dvě zprávy, které byli původně psané jen pro ošetřujícího lékaře, ve kterých se jen píše všeobecně jakou mám nemoc a jaké užívám prášky a kde nebylo nic víc psáno o mých zdravotních problémech o vedlejších účinkách o kolapsových stavech atd. byli předloženy komisi takže můj zdravotní stav posuzovaly podle názvu nemoci a podle toho jaké beru prášky.. žádné vyšetření pro komisi jsem neabsolvoval.... poslední kompletní vyšetření mého zdravotního stavu mě dělaly začátkem roku v nemocnici když  jsem na ulici opět zkolaboval ale tato kompletní zpráva o mém stavu nebyla předložena komisi... Anebo podle nové vyhlášky už se opravdu posuzuje invalidita jen podle názvu nemoci a podle toho jaké beru a kolik prášků a na nic jiného se nehledí??

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

rozhodující při posuzování míry invalidity je opravdu příloha vyhlášky 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity. Doporučuji Vám podat námitku proti rozhodnutí ČSSZ. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ k ČSSZ. Pokud byste s námitkou neuspěl doporučuji Vám podat správní žalobu, která se podává u krajského soudu. U správní žaloby se neplatí žádné poplatky. S pozdravem

Václav Krása