Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posudek

Autor Ing. Tomáš Pařízek
Předmět Posudek
Dotaz

Vážený pane Kráso,

obracím se na Vás se žádostí o radu jak postupovat v případě, že nesouhlasím s posudkem o invaliditě.

Dne 19.7.2012 mi byl přiznán invalidní důchod I. stupně z důvodů :Ankylozující spondylitida,

Ulcerozní kolidita, Coxarthrosis I. utr. gr. I. s kontrolou zdravotního stavu za 1 rok.

Tato kontrola proběhla 17.9. 2013 tzv. na dálku(nebyl jsem přítomen) dle přiložených zdravotních zpráv . Paní posudková lékařka však do posudku mylně zapracovala zprávu z rehabilitace ze dne 26.7.2013 na které jsem vůbec nebyl . Poslední zpráva z rehabilitace je z 26.7.2012. V tomto posudku se uvádí že stupeň I zůstává a kontrola za 3 roky .Proti tomuto jsem napsal námitku s tím že nesouhlasím s údaji ,které jsou uvedeny v posudku a také že nesouhlasím s další kontrolu až za 3 roky. Tato námitka mi byla vrácena s tím že pokud se mi něco nelíbí a pokud se můj zdravotní stav zhorší (což nyní se již projevuje) tak si mám požádat znovu o invalidní důchod (sděleno telefonicky).

Dovoluji si Vás požádat o radu jak postupovat dále. Hlavně se mi nelíbí a nesouhlasím s kontrolou až za 3 roky.

Děkuji.

Ing. Tomáš Pařízek

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pařízku,

vaše námitka Vám nemohla být vráce, musí být projednána. je možné, že jste ji poslal pozdě. V takovém případě je potřeba podat novou žádost o zvýšení stupnjě ID, a to doporučeným dopisem na OSSZ. Námitku je po té potřeba podat do 30 dnů po doručení rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása