Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Postup krajského správního soudu II

Autor Quido
Předmět Postup krajského správního soudu II
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, děkuji za Vaši rychlou odpověď, kterou potvrzujete moji domněnku. Celá historie je taková: V r. 2004 jsem byl rozhodnutím ČSSZ uznán částečně invalidním, konkrétní procentní hodnocení neznám, v rozhodnutí uvedeno nebylo a posudek jsem asi tehdy podepisoval, ale kopii mně předána nebyla. V r. 2007, přesněji 7. 12. 2007 mně byla invalidita odejmuta, následně jsem si stěžoval na jednání posudkové lékařky, která požadovala můj podpis na posudek, ale kopii mně odmítla vydat. Posudek jsem si vyžádal na OSSZ písemně, v posudku bylo moje zdravotní postižení hodnoceno 25%. V r. 2008, přesněji 7. 2. 2008, tedy 2 měsíce potom, byl můj zdravotní stav posuzován stejnou lékařkou na základě mnou podané žádosti o plný invalidní důchod.Posudek mně byl vydán hned při jednání a byl jsem uznán částečně invalidním s hodnocením 40%. Zdůrazňuji, že oba posudky byly vydány stejnou lékařkou v odstupu jen 2 měsíců, poprvé s hodnocením 25% a podruhé, na základě stejných lékařských zpráv, s hodnocením 40%. V r. 2012, tedy po zpřísnění legislativy, jsem byl uznán invalidním v 1. stupni s hodnocením 35%, posudek mně byl hned při jednání vydán. V r. 2015, v roce mých 50. narozenin, mně byl invalidní důchod prvního stupně odňat s hodnocením 25%. Považujete tyto skutečnosti za důležité? Svědčí tyto skutečnosti, podle Vašeho názoru, o možné podjatosti lékařky? Domníváte se, že je vhodné na tyto skutečnosti soud upozornit? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Quido,

domnívám se, že byste tyto věci měl uvést u soudu ve správní žalobě, protože svědčí o zcela nahodilém a nekompetentním rozhodování posudkové lékařky.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji