Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Postup krajského správního soudu

Autor Quido
Předmět Postup krajského správního soudu
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, po prostudování vyhlášky č.359/2009 Sb.jsem si jistý, že krajský správní soud mnou napadené rozhodnutí ČSSZ z dubna r. 2015, kterým mně byl odňat invalidní důchod 1. stupně, zruší, protože toto rozhodnutí vykazuje formální nedostatky a vůbec neobsahuje příčinu odnětí invalidního důchodu, kterou by mohlo být dle stávající soudní praxe např. zlepšení mého zdravotního stavu či nadhodnocení předchozího posudku ČSSZ z r. 2012. Následně soudem vyžádaný posudek MPSV se pouze omezuje na konstatování, že předchozí posudek ČSSZ z r. 2012 byl nadhodnocený, bez toho, aby byly příčiny uváděného nadhodnocení řádně odůvodněny a vysvětleny a současně komise zasedala v nesprávném složení, a to nebyl přítomen lékař z oboru, do kterého je zařazeno moje hlavní zdravotní postižení. Pokud tedy krajský soud rozhodnutí ČSSZ z dubna r. 2015 zruší pro formální nedostatky, jaký může být další postup soudu? Lze předpokládat, že soud nařídí zpracování nového posudku MPSV, a to komisí ve správném složení a s řádným odůvodněním spatřovaného nadhodnocení posudku z r. 2012? Děkuji, Quido.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Quido,

Vy jste si vlastně v otázce odpověděl. Soud vrátí věc MPSV ČR s tím, že mu uloží, aby bylo provedeno nové posouzení Vašeho zdravotního stavu. Ten by měl mít ty náležitosti, které uvádíte. Trošku nerozumím tomu, že posudkový lékař může po třech letech říci, že posudek byl nadhodnocený. To je opravdu velmi zvláštní praxe. Pokud budete u soudu, měl byste na tuto věc upozornit, protože je zcela zákonité, že zdravotní stav se s věkem zhoršuje.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji