Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Postižené dítě 16 let - zařazení

Autor Nováková
Předmět Postižené dítě 16 let - zařazení
Dotaz Vážený pane Krása, obracím se na Vás s žádostí o radu, jak postupovat. Mám těžce postiženého syna. Má 16 let, pobírám na něj PnP IV.stupeň, ZTP/P. Vzhledem k jeho všem potížím chceme v 6/2018 ukončit jeho vzdělávání, bude mít splněnou povinnou základní docházku. Další příprava k povolání ani samotné zaměstnání nepřipadá v úvahu, co máme nyní dělat dál? Kdo za něj bude platit zdravotní a sociální pojištění jak a kde a o co požádat? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

doporučuji Vám ještě neukončuovat vzděláván. Nejprve byste měli požádat o invalidní důchod pro invaliditu z mládí. Jakmile bude chlapci přiznán důchod, tak potom je sociálně i zdravotně pojištěn a může být ukončeno vzdělávání. Žádost o invalidní důchod můžete prakticky již teď podat, a to na Okresní správu sociálního zabazpečení. je téměř jisté, že důchod bude přiznán.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji