Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posouzení zdrav.stavu

Autor Iveta
Předmět Posouzení zdrav.stavu
Dotaz Prosím, Vas pane Krasa o Váš názor.Zažádala jsem si o ČID na následující onemocnění:Bechtěrev 2stupen,jsem po operaci štitné žlázy již 7 let s následnou substitucí letroxem disfunkce SI Idx,hypomobilita Thl,,dále mi byla zjištěna seropozivita trachomatis seropozivita chlamydie pneumonie,polyartralgie, hepatopatie NS,zvýšené CRP v minulosti,dysfunkcio SIIdx,osteoporosis,hypomobilitasThl pat.,fosinofie.Posudkový lékař múj zdrav.stav zhodnotil na 20% na Bechtěrevovu chorobu.Zajímalo by mně proč na ostatní onemocnění mi nedal dalších 10% takže nevím zda došlo k nějakým novým úpravám v posuzování zdrav.stavu od letošního roku.Loni jsem žádala taktéž o ČID , ale v té době ještě jsem nevěděla , že mám Bechtěreva ,a posudkový lékař mi dal 15%na štitnou žlázu a na zbytek onemocnění 10% celkem 25%.Jsem z toho jelen ,protože si myslím, že Bechtěrev je závažnější.Určitě proti mně hraje fakt,že pracuji a nemarodím,dělám 12h.směny stojím celý den na nohou a je to utrpení když Vás bolí celý člověk,marodit si nemůžu dovolit,takže vybírám dovolenou když je nejhůř..Prosím o Váš názor chtěla bych podat námitku, ale nevím zda to má smysl.Děkuji za odpoved Iveta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

vzhledem k tomu, že nyní nejste dlouhodobě v pracovní neschopnosti, tak se obávám, že skutečně není možné, aby Vám byl přiznán ČID. Ten je přiznán, když se jedná o dlouhodobou PN.

S pozdravem Václav Krása