Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posouzení zdravotního stavu

Autor belous11
Předmět Posouzení zdravotního stavu
Dotaz

Dobrý den,pane Krása.Prosím o radu jak dále postupovat.Od 6.10 2009 do 25.10 2010 jsem byla v PN,od26.10 2010 vedená na UP/dosud/.Dne 5.5 2010 jsem podala žádost o ID,Pozvání před LPK bylo stanoveno na 23.2 2011.Zde mi byl pouze vydán posudek -jedná se o dlouhodobe nep-říznivý stav,je invalidní dle§39 odst.1 č. 155/1995Sb.,ve znění pozdějších předpisů.Jde o invaliditu druhého stupně dle §39 odst.2 písm.b)cit. zákona.Pokles pracovní schopnosti o 50% . Den vzniku  invalidity 28.1 2010 .   Paní doktorka mě upozornila,že pracovat mohu max. 2-3 hod /denně  a  za rok budu posouzena znovu. Aktuální lék.zprávy mám předložit až při dalším posouzení .     Výčet podkladů při kterých se vycházelo při posouzení ID: zpráva obv.lékaře z 24.5  2010 , oční vy-šetření z 23.11 2009,28.1 2010  *Myopia modica cum astigmatismus myopicus oc.i.dx. gravis oc.l . sin.,amblyopia parc. oc.l.utq., Anisometropia gravis.                                                                  Ovšem nejnovější  posudek ze dne 17.2 2011 zní 

Pac.je sledována od dětství pro myopii,anisometropii a susp.retinopathii nedonošených .Byla superkonsil.vyšetřena na oční klinice JL praha,v Lexmumu Praha ,Plzni a v nemocnici Sokolov  opakovaně . Perimetr velmi četné defekty ZP,četné skotomy v centru i periferii ,nález lze intrepertovat jako rozpad ZP. o.o.V PO. s-3,5´=-4,0cyl.ax.180st 0,4    *LO s -11,75 = -1,5cyl. ax.  20st. 0,1                                                                                                                                      DG.Myopia modica l.utrq.,cum astigmatismo*Amblyopia partipalis l.utrq*St.post amotionem retinae l.sin. *Degeneratio vitreoretinalis ecvat et post ecvator.l. sin./susp. stav po retinopathii nedonošených/.                          Vzhledem k mělké přední komoře o.o,není implantace fakické  nitrooční čočky možná,řešení laserem pro vysoké dioptrie na LO. nepřipadá v úvahu .Limit. je dále degenerace periferie LO. v.s.na podkladě ROP.Pac. nesmí pracovat v riziku úrazu ,riziku  výšek, nesmí prof. říit mot. vozidlo,vynucená pol.hlavy, větší fyz.zátěž a pod. Dále není vhodná práce spojená se zátěží oční jak do dálky tak i do blízka.                                                                            Na UP mi řekli ,že pro mně žádnou rekvalifikaci nemaji práci také ne, vzhledem k mému zdrav. stavu.nejlépe by prý bylo kdybych se z UP odhlásila/zdrav. a soc. pojištění prý platí  stát/ nebo mohu zůstat ,ale budu tam jen chodit.Je mi 32 let mám SS s maturitou ...jak to tedy je ? A postupovala OSSZ správně při posouzení zdrav. stavu?Myslíte,ze bych mela nárok na průkaz  ZTP?Vím ,že je převážně určen lidem s pohybovými problémy, nechci toho zneužívat ,ovšem při orientaci v neznámém prostoru mám velký problém/neodhadnu vzdálenosti,hloubku atd. v Tyfloservisu mi předepsali bílou skládací hůl mám ji použít aspon u přechodů... / jiné pomůcky  pro mě nebyly vhodné/čtecí lampy -text se mi vlní..../ Děkuji za odpověd a přeji Vám krásný den.  s pozdravem Bílá                             

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bílá,

pokud se Vám zdá, že jste nebyla dobře posouzena, máte možnost podat námitku, ale až poté co obdržíte rozhodnutí. Námitka se musí podat do 30 dní po obdržení rozhodnutí k ČSSZ, ale prostřednictvím OSSZ. Doporučuji Vám, abyste zůstala v evidenci ÚP, protože tím Vám jsou započítávány roky do nároku na starobní důchodů.

S pozdravem Václav Krása