Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posouzení stupně ID

Autor Petr
Předmět posouzení stupně ID
Dotaz

Dobrý den,

více než rok přetrvává bolest v oblasti bederní páteře dle MR nálezu -lumbální spinální stenoza těžšího stupně primární+sekundární v etážích L2-L4,max. L2-L4 se susp.instabilitou,skoliozaL p. klinicky t.č. lumbalgie s posturální akcentací potíží /ujde 500 m/ objektivně bez parézy,bez poruchy čití porucha statiky a dynamioky LSp.Lékařka na LPK mi přiznala 2 st.ID,na moji námitku a předložení poslední zprávy z neurologie,reagoval,tak že si mužů v případě zhoršení stavu požádat o změnu stupně ID. jsem přesvědčen že lékařka některé zprávy ani nečetla .Proti posudku lékaře není možné odvolání a muj dotaz zní zda výše popsané poškození páteře odpovídá  2 st.ID a za jakou dobu je možné si požádat o přehodnocení resp. změnu stupně ID??Mužu požádat  hned jak skončí toto řízení ??

díky P.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

nejsem posudkovým lékařem a na otázku, zda Vaše zdravotní postižení odpovídá stupni ID nedokážu odpovědět. Až obdržíte rozhodnutí o Vaší žádosti, tak máte možnost podat nímitku, a to ve lhůtě 30 dní. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ, která rozhodla a adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha. Námitka se nemusí psát nijak složitě. Stačí základní údaje a číslo rozhodnutí. Stačí uvést, že podáváte námitku proti rozhodnutí, protože neodpovídá podle Vašeho názoru Vašemu zdravotnímu stavu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji