Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posouzení stavu nemoci

Autor Anna
Předmět posouzení stavu nemoci
Dotaz

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu.

Deset let se léčím antidepresivy, třikrát jsem se pokusila o sebevraždu a když se mi měl narodit syn, stravila jsem raději těhotenství v psychiatrické léčebně až do porodu. Bohužel i po porodu byl stav špatný a byla jsem hospitalizována. Naposledy byla hospitalizace pak ještě dva roky po narození syna v roce cca 2006. Můsj stav byl a je kolísavý a propuštěna jsem byla s tím, že se nemoc může více později rozvinout. Před dvěma léty jsem se se synem přestěhovala, žiji s ním sama, dcera studuje v Praze. V poslední době se mi daří velice špatně a špatně se i cítím. Vlastní nedbalostí mi byl vykraden trezor v mé prodejně , byla jsem doslova v šoku ze selhání a nebyla schopna spolupráce s policií. Žádala jsem u pani psych. o nemocenskou, ale nebylo mi vyhověno. Do obchodu jsem se bála vkročit a nebyla schopna pracovat, tedy jsem jej uzavřela a prodeji se věnuji přes internet. Poslední měsíce nemohu spát, dělám při práci neustále chyby a zapomínám. při konzultaci s lékařkou je to vždy o zvýšení léku a pokud si stěžuji ne nesoustředěnost mám si najít manuální práci. Prakticky už asi třy týdny nespím a nejsem schopna najít řešení, obávám se velice i o syna, kterému je sedm let a který můj stav cítí a vidí. Mívám podivné vidiny  patrně z nevyspání, které mne děsí. Můžete mi prosím poradit, jak postupovat při konzultaci s lékařkou ? Myslím, že můj stav je skutečně jiný, než jak jej vidí pani psych.  Mohu i já žádat o invalidní důchod a jakým způsobem ? Děkuji Vám velmi a zdravím Vás, Anna

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Anno,

jedinná možnost je zkusit podat žádost o přiznání invalidního důchodu. Žádost se podává na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása