Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posouzení přiznání invalidního důchodu

Autor Iveta
Předmět Posouzení přiznání invalidního důchodu
Dotaz Vážený pane Krása, chtěla bych poradit, na koho bych se mohla obrátit. Vím, že posouzení zdravotního stavu přísluší posudkovému lékaři. Přesto bych potřebovala, jestli byste mi nemohl dát na někoho kontakt, kdo by mi po přesném sepsání mých zdravotních problémů mohl zhruba říci, s čím můžu asi počítat dle současného zákona o posuzování zdravotního stavu. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

máte pravdu, že posouzení zdravotního stavu přísluší opravdu jen posudkovému lékaři. Bohužel Vám mohu poradit jedinou věc, a to obrátit se se žádostí na svého lékaře, zda Vám bude ochotný posouzení zdravotního stavu vypracovat.

S pozdravem Václav Krása