Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

posouzení PID

Autor Zara
Předmět posouzení PID
Dotaz

Dobrý den, Měla bych na vás dotaz.Mám PID III.stupně,jsem již 9 let po komletní hysterektomii a ozařování -rakovina, a lečím se na psychiatrii také 9 let,pro těžké deprese s paranoidní simtomatikou.Důchod mám uznán na rakovinu a 10% mi přičetli psychiatrické onemocnění.V součané době bych měla jít ke komisi a můj zdrav.stav co se týče rakoviny je v remisi základní choroby.Bohužel z psychiatrického hlediska mi lékař řekl,že můj stav není dlouhodobě dobrý a pro posudkovou komisi mi bude prý psát posudek odpovídající III.stupni invalidity.Můj doz je když mám jako hlavní diagnozu uvedenou rakovinu a nervy 10%,cž v mém případě je 76 %. Je posudková komise poviná dát moji psychiatrickou nemoc jako hlavní,je jejich poviností můj zdrav.stav posoudit tak aby mi ID III.stupně zůstal? Mám strach,že mi bude ID odebrán.Prostě jestli komise musí ty dvě diagnozy otočit tak aby,tedy byla hlavní ta psychiatrická porucha.Moc vám předem děkuji za odpověd a přeji mnoho úspěchů.  Moc vám fandím Zara

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zaro,

děkuji za podporu. Pokud jde o Váš ID, doporučuji Vám, aby si Váš ošetřující lékař pročetl přílohu vyhlášky č. 359/2009 Sb., o míře invalidity a na základě příslušné diagnózy Vám napsal ošetřující zprávu a doporučení na ponechání ID III. stupně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.
Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz