Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posouzení invalidity

Autor Milan
Předmět Posouzení invalidity
Dotaz

Zdravím Vás pane Krása,

v říjnu 2010 mi byl přiznán ID III. stupně,lékařka u posudkové komise mi řekla,že se uvidíme za rok,tudíž v říjnu 2011. Letos 5. září jsem se podrobil třetí operaci bederní páteře, 15. září mi přišel dopis od posudkové komise že bude posouzená má invalidita (datum uveden nebyl).Volal jsem na posudkovou komisi s tím,že v dopise který jsem obdržel není uvedeno datum kontroly,jsem "čerstvě" po operaci a mám 6 týdení klid kdy nemohu dlouho sedět ap.,bylo mi řečeno,že mám poslat propouštěcí zprávu z  nemocnice,což jsem učinil. Zatím jsem pozvánku ke komisi neobržel, ale celá věc se má tak,že 6. prosince jedu na MR a lékaři uvažují opět o operaci.Chodím o 2 FH a navíc jsem zařazen na TEP kolene.Jsem z toho trošku nerózní,neboť vím,že se ID odebírají či snižují.Tak opravdu nevím co mám dělat,zda to ponechat osudu,či mám na posudkovou komisi zavolat a přeptat se co a jak.

Děkuji za odpověď a radu.

Milan

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

myslím si, že jste příliš aktivní. Je na LPK, aby Vás pozvala, Vy sám nemusíte dělat žádné aktivní kroky. Pokud byste byl pozván ke kontrole a byl nemocen, tak by se jednání komise odložilo.

S pozdravem Václav Krása