Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

poradíte mi,prosím?

Autor iveta vašinová
Předmět poradíte mi,prosím?
Dotaz

Dobrý den,p.Kráso!

Od 9.1.2009 mi byla přiznána invalidita 3.stupně pro pokročilou rakovinu konečníku, duplicitní tumor a metastáze.Prodělala jsem radio.ter.,chemoterapii,dvě operace konečníku a tlustého střeva, poté opět chemoterapii.V současné době mám obstipační potíže,léčím se na urologii pro poškození moč. měchýře,chodím pravidelně na konroly onkologické,urologické a onkogynekologii,protože mi tumor prorůstal do dělohy.Chodím pravidelně na kolonoskopii a užívám antidepresiva.Cítím se stále unavená.Lékaři mi sdělili,že mě již nemohou vyléčit,ale mohou mi prodloužit život.

Dnes mi přišla zpráva z posudkové,že mi byl PID plně odebrán. Den zániku invalidity je k 17.10 2011.Procentní míra poklesu prac. schopnosti se ve smyslu §3 a 4 citované vyhlášky nemění,byl mi však odebrán s posouzením na poklesu 20% prac. schopnosti.

Na plný pracovní úvazek se opravdu necítím!Je to pro mne rozsudek smrti a snad by mi bylo lépe,kdyby mne tenkrát neléčili a měla bych tak vše za sebou a byla bych již v klidu a míru na druhé straně...S pozdravem Iveta Vašinová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vašinová,

chápu, že jste nyní asi ve špatném rozpoložení, ale je třeba sebrat sílu a bojovat. Nyní musíte podat námitku, a to do třicetí dní. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Na podání námitky máte třicet dní. Námitka se podává až po obdržení rozhodnutí. Teď hned se musíte nechat registrovat na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, aby Vám nevznikl dluh na zdravotním pojištění a bude se Vám započítávat doba do odpracovaných let na starobní důchod. Současně máte nárok na dávky hmotné nouze a na příspěvek na bydlení. Dále Vám doporučuji, abyste si nechala vystavit novou důkladnou zprávu svého ošetřujícího lékaře, aby bylo zřejmé jaký je Váš zdravotní stav. Můžete mi poslat kopii této zprávy, abych jí dal posoudit jinému posudkovému lékaři. Adresa je - V. Krása, NRZP ČR, Partyzánská 1/7, 170 00 Praha 7. Neposílejte ji však do vlastních rukou, abych nemusel na poštu.

S pozdravem Václav Krása