Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

poptávka.

Autor Jana Hráská
Předmět poptávka.
Dotaz

Dobrý den pane doktore, mám dotaz ohledně pln. ID. Mám ho již 4 roky. Dnes jsem se vrátila z nemocnice kde mi opět jako před rokem napsali " pacientku považujeme nadále za neschopnou soustavné výdělečné činnosti " .Nyní je to od roku 2010 nové.

1. stupeň  35 %

2. "              50 %

3. "              70 %

Mě by zajímalo, zdali bych někde na internetu mohla najít bodové ohodnocení podle nemoci. Mám napsané diagnózy a než půjdu před komisi, chtěla bych se připravit na to co mě čeká. Zdali mi důchd dříve / plný / nyní 3. stupeň ponechají či ne. Ráda bych se do tabulek podívala. Nebo zda mi neporadíte kde by byly k nahlédnutí jestli je to vůbec nám nemocným lidem přístupné či nikoli. Napadlo mě o to požádat správu soc. zab.,ale nevím. Budu ráda jestli mi poradíte. Děkuji Jana Hráská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hráská,

procentní ztrátu pracovních schopností, dle zdravotního postižení, najdete v příloze vyhlášky č. 359/2009 Sb., o posuzování invalidity.

S pozdravem Václav Krása