Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ponechání plného ID

Autor jana burešová
Předmět ponechání plného ID
Dotaz Dobrý den,v roce 2011 jsem prodělala poúrazovou mozkovou mrtvici s následnou těžkou levostrannou hemiparezou,již 2.rokem pobírám plný ID,který mi letos chtějí snížit na částečný,nepracuji/ používám pouze levou ruku/a plný ID je mým jediným příjmem.Je nějaká možnost,že mi bude ponechán plný ID? děkuji za odpověď,Burešová Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Burešová,

pokud Vám bude snížen stupeň ID, je potřeba okamžitě podat námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Do námitky je třeba uvést číslo a datum rozhodnutí a dále, že nesouhlasíter s rozhodnutím, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 
NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.
Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz