Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pokračování dotazu

Autor Eva
Předmět pokračování dotazu
Dotaz Pane Krása, nějak tomu nerozumím. Když se nemusí ukončovat PN, tak nemocný , když mu byl přiznán ID I a II stupně bude pobírat dávky 2 ? Nemocenskou i důchod? Děkuji moc za odpověď a přeji pěkný večer. Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

je to přesně takto. ČSSZ vyžaduje ukončení PN při přiznání ID kteréhokoliv stupně. Problém je v tom, že právní předpis tuto podmínku přesně nestanoví. V zásadě platí, že pokud jsou vypláceny dávky v PN na nemoc, která byla důvodem přiznání ID, měla by být pracovní neschopnost ukončena. Pokud je přiznána pracovní neschopnost z jiného důvodu, než je onemocnění způsobující invaliditu, neměla by být PN ukončena. U příjemce ID III. stupně je omezen počet dnů vyplácení dávek v PN na 63 dní v roce. U ID I. a II. není počet dní PN omezen. To znamená, že pokud ukončíte pracovní neschopnost při přiznání ID, tak po jeho přiznání můžete opět požádat lékaře o vystavení nové pracovní neschopnosti.

S pozdravem Václav Krása