Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pokles pracovní schopnosti

Autor Hedvika Schrollová
Předmět pokles pracovní schopnosti
Dotaz

Dobrý den,chtěla bzch se zeptat na procenta ,která rozhodují o výši stupně invalidity.Jestli na to existují nějaké tabulky nebo zda lékař vypočítá procenta "od oka".Dále mi není jasné,zda se posudkový lékař zaměřuje pouze na onemocnění,které je podle jeho soudu to nejzávažnější a na ostatní potíže není brán ohled.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Schrollová,

procentní sazby u jednotlivých diagnóz jsou uvedeny ve vyhlášce č. 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity. Posudkový lékař přihlíží k hlavnímu onemocnění. Další onemocnění můžou zvýšit míru inavlidity maximálně o 10 %.

S pozdravem Václav Krása